Szanowni Rodzice,
w związku z dalszym ograniczeniem funkcjonowania przedszkola tj. od 25 marca do 10 kwietnia informujemy, że kształcenie na odległość będzie odbywać się w dalszym ciągu poprzez stronę internetową przedszkola, gdzie w menu portalu powstały zakładki 3-4 latki, 5-6 latki. Powstała również zakładka z propozycją kart pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - karty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
W wyniku obecnej sytuacji, jaka panuje w kraju, nauka w domu stała się koniecznością. Pamiętajmy jednak, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji i zainteresowań dziecka oraz na odpoczynek i wzmacnianie relacji rodzinnych. Pamiętajmy również, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.
Pobyt w domu może być okazją do rozwijania samodzielności dzieci. Warto zachęcać je do utrzymywania czystości w swoim pokoju, czy kąciku oraz angażować je podczas przygotowywania prostych posiłków czy wykonywania prac porządkowych. Pobyt w domu daje również możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Zajęcia o charakterze edukacyjnym to również zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.
Zadania przekazane do realizacji dzieci mogą realizować w indywidualny sposób i w godzinach, które odpowiadają ich aktywności i możliwościom np. dzieci 5-6 letnie mogą pracować 2 razy w ciągu dnia po max. 30 minut, a dzieci młodsze 3-4 letnie, 2 razy dziennie po 15 minut. Prosimy również, aby w czasie pracy zaplanować różne formy aktywności fizycznej, możliwe w miejscu zamieszkania - dotyczy wszystkich grup wiekowych.
Szanowni Państwo,
dołożymy wszelkich starań, aby to nowe dla nas wszystkich zadanie, jakim jest nauczanie zdalne, było efektowne, jak najmniej stresujące, jak najbardziej wspierające.
Prosimy pamiętać, że nie chodzi o to, żeby zrobić zadanie za dziecko, wyręczyć je we wszystkim, ale zachęcić je do pracy własnej, odpowiedzialności, uczciwości, poszukiwania rozwiązań oraz zorganizowania sobie dnia pracy. To są bardzo ważne umiejętności, które należy kształcić "od małego".
W przypadku jakichkolwiek trudności, wątpliwości zapraszamy do kontaktu z wychowawcami i specjalistami z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.