Nasze przedszkole

Organizacja przedszkola

w roku szkolnym

2016/2017

1.Nasze Przedszkole jest placówką publiczną. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Nakło nad Notecią.

2.Przedszkole jest czynne przez cały rok z wyjątkiem przerwy wakacyjnej uzgodnionej
z Organem Prowadzącym Gminą Nakło nad Notecią.

3.Czas pracy przedszkola w ciągu dnia wynosi 10 godzin.

Przedszkole czynne:

od poniedziałku do piątku

w godzinach 6.00 - 16.00

Godziny posiłków:

8.30    - śniadanie

11.30   - obiad

14.00   - podwieczorek

Nasze grupy przedszkolne

W trosce o zapewnienie odpowiedniej jakości opieki oraz indywidualnego podejścia wychowawców do każdego z naszych podopiecznych, zapewniamy optymalną liczebność grup wiekowych .

W grupie ogólnodostępnej liczba dzieci nie przekracza 25 dzieci.

W grupie integracyjnej liczba dzieci nie przekracza 20 dzieci.

"BIEDRONKI" oddział dzieci 3 - 4 -5 letnich ogólnodostępny
mgr Aleksandra Oleksy
mgr Adela Karnikowska

pomoc nauczyciela Pani Marta Dyba

"MRÓWECZKI" - oddział dzieci 3-4-5 letnich ogólnodostępny
mgr Ewelina Holec
pomoc nauczyciela Pani Danuta Arndt

"PSZCZÓŁKI" - oddział dzieci 5-6 letnich integracyjny
mgr Anna Lau
mgr Iwona Sobczak

W każdym oddziale integracyjnym pracuje nauczyciel ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym/wspomagajacy pracę z dziećmi niepełnosprawnymi. W oddziale dzieci 5 - 6 letnich jest to Pani Iwona Sobczak.

"ŻUCZKI" - oddział dzieci 6 letnich integracyjny
mgr Agnieszka Skibińska
mgr Wioletta Szczepaniak
mgr Anna Lau

W oddziale  integracyjnym dzieci 6 letnich nauczycielem ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym/wspomagający pracę z dziećmi niepełnosprawnymi jest Pani Wioletta Szczepaniak.

Rehabilitacja
W przedszkolu zatrudniony jest rehabilitant, którego celem i zadaniem jest rehabilitacja
i usprawnianie narządów ruchu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, z wadami postawy, płaskostopiem, koślawością kolan.

Rehabilitantką w naszej placówce jest Pani Dorota Figiel.

Rehabilitacja prowadzona jest na podstawie przedłożonego skierowania ortopedy, neurologa lub  pediatry, zgodnie ze wskazanymi zaleceniami.

Posiłki
Posiłki dla naszych dzieci przygotowywane są we własnej kuchni. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy
o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie. Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych.

Nasza kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne
i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną dietę.