30.08.2016 Przedszkole Nr 2

Dzieciństwo to najpiękniejszy
i najbarwniejszy okres
w życiu każdego z nas

W żadnym okresie naszego życia nie poznajemy tak zachłannie, impulsywnie
i z pełną radością otaczającej nas rzeczywistości.

Nasze Przedszkole nr 2 z oddziałami integracyjnymi mieści się przy ul.Powstańców Wielkopolskich 11, przy pięknej alei lipowej blisko centrum miasta. Jest  placówką  w której integrują się dzieci sprawne z dziećmi niepełnosprawnymi w wieku przedszkolnym.

Ideą naszą jest integracja emocjonalna, społeczna, intelektualna, przełamywanie nietolerancji wobec drugiego człowieka. Pragniemy aby uczęszczające do nas dzieci tworzyły wspólną społeczność przedszkolną bez barier, uczyły się tolerancji wobec inności, odpowiedzialności, poszerzały swoją wiedzę o otaczajacym świecie, nauczyły się odróżniać dobro od zła, a przede wszystkim aby posiadły u nas poczucie pełnego bezpieczeństwa .

Jesteśmy po to, żeby stworzyć optymalnie najlepsze warunki dla wszechstronnego rozwoju małego dziecka.