Zajęcia otwarte z Rodzicami u Pszczółek
11.06.2019 Przedszkole Nr 2 107

„Czyste powietrze wokół nas”

W grupie „Pszczółki” zorganizowano zajęcia otwarte dla rodziców, które były podsumowaniem programu „Czyste powietrze wokół nas”. Zajęcia prowadzone          z dziećmi miały na celu wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu (w tym dymu papierosowego), zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym. Program skierowany był nie tylko do dzieci, ale również ich rodziców, a jego głównym celem był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach zajęć, a w czasie zajęć otwartych z rodzicami, wspólnie zastanawiały się nad szkodliwością palenia tytoniu, układały puzzle ze znakiem „Zakaz palenia” oraz brały udział w zabawach ruchowych.