Dzień Numery 112
14.02.2019 Przedszkole Nr 2 151

„Dzień Numeru 112”

Z okazji Dnia Numeru Alarmowego 112 obchodzonego 11.02. odwiedził nas tata Franka, pan Jacek Molęda , który na co dzień  zawodowo pełni funkcję Ratownika Medycznego. Wizyta gościa miała na celu przybliżenie dzieciom tematu ratownictwa oraz w jakich sytuacjach dzwonić pod numer 112. Jak rozmawiając z dyspozytorem i jakich informacji mu udzielać. Dzieci odgadywały w jakich zdarzeniach potrzebna jest Straż Pożarna, Ambulans a w jakich Policja oraz uczyły się na papierowych telefonach wybierania numeru 112. Przybliżenie tematu ułatwiła panu Jackowi gitara i  wpadająca w ucho piosenka "Numer 112" . Gość przyniósł dla dzieci niespodzianki ułatwiające zapamiętanie numeru, a Żuczki i Mróweczki , które brały udział w tych zajęciach odwdzięczyły się laurką.

Dziękujemy panu Jackowi za ciekawie  przekazaną wiedzę.