Dzień Babci i Dziadka u Żuczków
14.02.2019 Przedszkole Nr 2 127

"Dzień Babci i Dziadka u Żuczków"

Żuczki tak jak starsi koledzy chciały uczcić Święto Babci i Dziadka, zapraszając gości -  babcie lub dziadków do swojej sali na wspólne zabawy. Przywitały gości śpiewaną powitanką na melodię "Panie Janie". W ten sam sposób babcie powitały swoje wnuki i wnuczki. Po piosence "Jestem złota rybką dla babci i dziadka"        i recytacji wiersza "Niechaj dziadzio z babunią", wnuki zaprosiły babcie do wspólnych zabaw tanecznych. Razem z babcią tanczyły "Poszło dziewczę", "     Nie chcę Cię...", "Jawor, jawor", bawiły się w "Dyrygenta". Na zakończenie ,dzieci wraz z babciami ilustrowały ruchem piosenkę "Babciu, droga babciu". Życzenia złożyły wierszem "Dziś dla babci słonko mamy, a całuski dla dziadziusia". Wspólne tańce sprawiły radość nie tylko dzieciom, babcie były zachwycone i miały ochotę na więcej zabaw. Po wręczeniu upominków i laurek wszyscy chętnie częstowali się słodkościami. Najlepszą rekomendacją było stwierdzenie babci : "Takie święto powinno być co tydzień" ! Dziękujemy wszystkim babciom za wspaniałą atmosferę wprowadzoną swoim humorem           i wigorem !