#RekordDlaNiepodległej
10.11.2018 Przedszkole Nr 2 144
Powiązane galerie:

Bijemy Rekord Dla Niepodległej

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji #RekordDlaNiepodległej, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej.
Dnia 9 listopada w sali starszaków, zebrały się wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy naszej placówki, by uczcić ten wyjątkowy dzień. Pani Dyrektor – Adela Karnikowska, powitała zgromadzonych na uroczystości i przypomniała dzieciom z jakiej okazji spotykamy się w odświętnie przystrojonej sali, w strojach galowych z biało-czerwonymi kotylionami na piersi. Następnie „Pszczółki” zaprezentowały przygotowany z tej okazji program artystyczny, w którym wyjaśniły maluchom, jak wyglądała droga do niepodległości, śpiewały pieśni patriotyczne m.in. „Rotę” oraz „ My, Pierwsza Brygada”, pięknie recytowały wiersze.
O godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola, wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dzisiejszy dzień na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że możemy rozwijać w naszych dzieciach właściwe postawy patriotyczne, wyrabiać przywiązanie do Ojczyzny, symboli narodowych, własnej tożsamości regionalnej, a tym samym kształtować postawy zaangażowania w sprawy własnego środowiska i naszego kraju.