Zippi w Biedronkach
20.06.2018 Przedszkole Nr 2 415

„Biedronki”  przyjaciółmi Zippy’ego.

W grupie „Biedronek” od marca do czerwca br. odbywały się zajęcia, na który realizowany był program „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci    z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

W czasie zajęć starszaki rozmawiały na różne tematy m.in. Jak radzić sobie z zazdrością?, Jak rozwiązywać konflikty? Odgrywały scenki, szukały rozwiązań w różnych trudnych sytuacjach. Zippy towarzyszył nam w czasie zajęć, ale nie tylko. Przedszkolaki zabierały kolejno maskotkę  na weekend, spędzały z nią czas, opiekowały się. Wiemy także, że Zippy wyjechał nad morze w jeden   z weekendów. Nasza przygoda z Zippy’m nie skończyła się jeszcze, ponieważ po wakacjach program „Przyjaciele Zippiego”, także umili nam czas spędzony w przedszkolu.