03.12.2017 Przedszkole Nr 2 100
Powiązane galerie:

"Andrzejkowe wróżby"

W czwartek, 30 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu "Andrzejki". W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku stworzył odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych zabawach i wróżbach m.in.: ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości, losowały imię przyszłego męża czy żony. Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Przedszkolaki podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Następnie wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały, co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami oraz tańcami przy muzyce. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.