"Wielka podróż po Polsce"
14.11.2017 Przedszkole Nr 2 360
Powiązane galerie:
19.11.2017

"Wielka podróż po Polsce"

Z okazji Święta Niepodległości, dnia 10 listopada, najstarsza grupa dzieci - "Pszczółki" zaprezentowała program artystyczny pt. "Wielka podróż po Polsce". Dzieci stworzyły pociąg z krzesełek. Maszynista zaprosił wszystkich w niezwykłą podróż. Dzieci wykazały się wiedzą geograficzną. Każda stacja to było kolejne miasto. I tak poprzez wiersze i piosenki dzieci przedstawiły swoją wiedzę o Zakopanem, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Toruniu i Trójmieście. Dzieci wcieliły się w role miast i ich symboli, takich jak Syrenka Warszawska, Mikołaj Kopernik, Frederyk Chopin, krasnale wrocławskie, Wars i Sawa. W przedstawieniu pojawiły się także Bałtyk i Wisła. Na koniec Iga zaśpiewała piosenkę "W moim ogródku". Dzieci świetnie się spisały. Wykazały się odwagą, zaangażowaniem i zdolnościami aktorskimi. Pokazały, że kochają i szanują swoją ojczyznę.
We wtorek 14 listopada "Pszczółeczki" zaprezentowały ten program swoim rodzicom.