Wycieczka do Osieka nad Notecią
08.06.2019 Przedszkole Nr 2 195

"Nasze Przedszkole na wycieczce w Osieka nad Notecią"

07 czerwca dzieci z naszego Przedszkola pod opieką wychowawczyń  udały się  na całodniową wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, gdzie zobaczyły liczne obiekty architektoniczne: chałupy i zabudowania gospodarcze z terenów Krajny, Pałuk i Puszczy Noteckiej, pochodzące z XVIII, XIX i pocz. XX w. Podziwiając wiatraki, kościół, kuźnię, tartak, wiejską szkołę, sklep, karczmę, dom rybaka, piec chlebowy i obejścia gospodarcze, uczniowie mogli poznać życie mieszkańców wsi z dawnych czasów . Dokładnie obserwowali wypiekanie gofrów na piecu węglowym. Wszystkiego spróbowali jak smakuje. Było wyśmienite. Po odpoczynku  doskonałej zabawie na świeżym powietrzu zjedzeniu kiełbasek udaliśmy się w drogę powrotną. Do domów wróciliśmy cali i zdrowi,  w doskonałych humorach.