Fascynujący świat pszczół
19.05.2019 Przedszkole Nr 2 226

"Fascynujący świat pszczół"

W czwartek 16 maja w Naszym przedszkolu odbył się bardzo ciekawy warsztat edukacyjny pt.„Fascynujący świat pszczół”, którego autorem jest Mistrz Pszczelarstwa, Pan Aleksander Rębacz z Pasieki Boża Iskierka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Oglądały tradycyjne ule oraz wnętrza nowoczesnego szklanego ula, gdzie mogły przyjrzeć się pracy żywych pszczół. Przedszkolaki miały również przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza – specjalny dla dzieci oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Wszyscy uczestnicy warsztatów degustowali pyłek kwiatowy, mód oraz wykonali świeczki z wosku pszczelego. Zajęcia prowadzone w ten sposób aktywizowały wszystkie zmysły przeszkolaków. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt ze zdrowymi produktami stworzonymi przez naturę.