"Biedronki" z wizytą w Księgarni
12.05.2019 Przedszkole Nr 2 227
grafika

"Biedronki"
w Księgarni

 

W czwartek 9 maja dzieci z grupy "Biedronki" wybrały się do księgarni "Świat Książki" w Nakle. Celem wycieczki było rozwijanie czytelnictwa u dzieci, zapoznanie z pracą księgarza i wyposażeniem księgarni.
Na początku panie bardzo miło przywitały przedszkolaków i opowiedziały im o swojej pracy, o tym, jakim sklepem jest księgarnia i co można w niej kupić. Jak zauważyły dzieci w księgarni poza książkami można kupić wiele innych ciekawych rzeczy m.in. gry dydaktyczne, płyty cd i dvd, kartki okolicznościowe, kalendarze itp. Dzieci dowiedziały się także, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach. Wszystkie książki mają swoje działy tematyczne, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, którą chcemy kupić. Następnie dzieci rozpoznawały postacie z bajek i je kolorowały. 
Na koniec spotkania dzieci otrzymały dyplomy, za które pięknie podziękowały. Wizyta w ksiegarni bardzo się dzieciom podobała, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja dla naszych przedszkolaków.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane