Ochrona środowiska i ekologia
02.05.2019 Przedszkole Nr 2 261

„Ochrona środowiska i ekologia”

Ochrona środowiska i ekologia to tematy niezwykle ważne. Centrum Rozwoju Lokalnego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zorganizowało ogólnopolską akcję edukacyjną
Celem akcji jest uświadomienie jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów. Organizator za pośrednictwem akcji chce wpłynąć na kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych.
 Uczestnicy akcji mieli za zadanie  odpowiednio pokolorować kosze,
a następnie przyporządkować  do nich przedmioty podlegające segregacji. Po wykonaniu zadania  dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły w widocznym miejscu, by wszyscy domownicy wiedzieli jak poprawnie segregować odpady.
Na zdjęciach widać   dzieci z poszczególnych grup podczas wykonywania zadań związanych z segregacją odpadów, ponieważ w naszym przedszkolu w akcji wzięły udział   wszystkie dzieci.