Mali artyści - Teatr Jednego Aktora
08.04.2019 Przedszkole Nr 2 376

Teatr Jednego Aktora

W sobotę 6 kwietnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się już po raz kolejny Turniej Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”. Celem turnieju było m.in.: popularyzacja twórczości literackiej dla najmłodszych, rozwijanie zdolności i zainteresowań, prezentacja umiejętności aktorskich dzieci, zachęcanie najmłodszych do pierwszych prób występów przed publicznością oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą teatralną. Przedszkolaki rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: 4-latki, 5-latki i 6-latki. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek, po czym najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali dodatkowe nagrody oraz specjalny tytuł „Mistrza Aktorstwa”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci:
- Lenka i Nadia z grupy "Mróweczki"
- Kalinka, Julka, Mikołaj, Jasiu, Zosia i Marysia z grupy "Biedronki"
- Antosia, Oliwier, Magdalena, Alicja, Iga, Lenka i Oliwia z grupy "Pszczółki".
Tytuł "Mistrza Aktorstwa" w kat. 4-latków zdobyła Lenka z grupy "Mróweczki", a w kat. 5-latków Kalinka z grupy "Biedronki".
Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak wielu zdolnych wychowanków! Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim naszym aktorom i życzymy dalszych sukcesów!!!