Zajęcia otwarte dla rodziców w "Biedronkach"
16.12.2018 Przedszkole Nr 2 321

Zajęcia otwarte
w "Biedronkach"

W piątek 14 grudnia w grupie "Biedronki" odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pt. "Bożonarodzeniowa ozdoba - świecznik". Zajęcia tego typu są jedną z form współpracy z rodzicami, gdyż dzięki takim zajęciom rodzic może obserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej, a także łatwiej nawiązać przyjazne relacje z rodzicami przedszkolaków.
Najpierw wszyscy wysłuchali bajki o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, a następnie zasiedli do stolików, by wykonać świeczniki. Zarówno rodzice, jak i dzieci wykazali się wielką kreatywnością podczas ozdabiania słoiczków, wykorzystując przy tym dostępne środki : wstążeczki, cekiny, brokat, piankowe ozdoby, kolorowy papier i wiele innych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a świeczniki niepowtarzalnie piękne.
Na zakończenie dzieci zaśpiewały dla rodziców piosenkę pt. "Święty Mikołaju" za co zostały nagrodzone brawami.  Panie podziękowały rodzicom za wspólnie spędzony czas i aktywny udział w zajęciu, a następnie poczęstowały wszystkich, upieczonymi wcześniej z dziećmi, pierniczkami i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyły wszystkim życzenia.