Biedronki poznawały zawody
16.12.2018 Przedszkole Nr 2 357
grafika
Powiązane galerie:
grafika
16.12.2018

58

Przedszkole nr 2

"Biedronki"
poznawały zawody

 

W minionym tygodniu dzieci z grupy "Biedronki" poznawały zawody.
W poniedziałek 10 grudnia, jako pierwszy, poznały zawód ratownika medycznego, a to za sprawą wizyty taty Jasia, który przybył do "Biedronek", by opowiedzieć im swojej pracy.
Praca ratownika medycznego polega na udzielaniu sprawnej, szybkiej i profesjonalnej pomocy ratowniczej, szczególnie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci w skupieniu słuchały Pana Jacka, który nie tylko opowiadał o swojej pracy, ale i pokazywał oraz wyjaśniał dzieciom, do czego potrzebne są mu w pracy poszczególne przedmioty, które schowane są w kamizelce taktycznej ratownika m.in. bandaże, plastry, nożyczki ratownicze, pulsometr, kaniule, ponumerowane opaski odblaskowe i wiele innych. Każdy z przedszkolaków mógł choć przez chwilę poczuć się jak ratownik zakładając "mini" kamizelkę ratownika. Podczas spotkania dzieci utrwaliły również numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem
( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). "Biedronki", w ramach podziękowania, na ręce Pana Jacka złożyły laurkę, a w zamian, za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplom i naklejki. Była to niezwykle cenna lekcja dla naszych przedszkolaków. Kto wie, być może zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się w przyszłości 
do uratowania komuś życia.
W środę 12 grudnia dzieci wybrały się do Biblioteki Dziecięcej w Nakle nad Notecią, by poznać kolejny zawód - bibliotekarza. Na miejscu, pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o wykonywanym zawodzie. Przedszkolaki mogły pooglądać ulubione ksiażki, co sprawiło im wiele raości. Dzięki uprzejmości pani bibliotekarki dzieci mogły również "wypożyczyć" książkę i zeskanować kartę czytelnika. Na koniec wysłuchały opowiadania o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W ramach podziękowania dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę. W zamian otrzymały słodkości oraz kartę, dzięki której rodzice mogą ich zapisać do biblioteki. Przedszkolalom bardzo podobała się wizyta w bibliotece i wszystkie bardzo chcą zostać prawdziwymi czytelnikami! 
W czwartek 14 grudnia dzieci wybrały się na wycieczkę do fotografa - pana Jacka Tomasza, aby lepiej poznać ten zawód. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia różnych rodzajów aparatów. Z ciekawością oglądały wyposażenie studia fotograficznego, gdzie fotograf wykonał zdjęcie Zosi. Następnie pokazywał dzieciom tajniki obrobki zdjęć w komputerze. Na koniec pan Jacek Tomasz pokazał bogaty zbiór zdjęć swojego autorstwa. Dzieci podziękowały własnoręcznie zrobioną kartką z życzeniami świątecznymi. Wszystkie otrzymały słodki poczęstunek. Przedszkolakom bardzo spodobał się zawód fotografa. Bardzo dziękujemy za możliwość poznania interesującego zawodu!
Bardzo serdecznie dziękujemy przedstawicielom poszczególnych zawodów za możliwość poznania przez "Biedronki" danego zawodu "z bliska".

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane