Wizyta Pani Justyny Czop - Miłek w naszym Przedszkolu
17.05.2017 Przedszkole Nr 2 344

Wizyta Pani Justyny Czop – Miłek
w naszym Przedszkolu

Dnia 16.05.2017 r.  do naszego przedszkola zawitał gość Pani Justyny Czop-Miłek nauczyciel skrzypiec  Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nakle nad Notecią. Pani Justyna zapoznała przedszkolaki z budową skrzypiec oraz sposobami grania na nich. W skrzypcach wszystko jest naturalne z wyjątkiem strun - opowiadała Pani Justyna. Kalafonia to żywica, dzięki której wygładzamy smyczek, który wykonany jest z końskiego włosia. Pudło  rezonansowe natomiast zbudowane jest z drewna, i to nie byle jakiego. Drewno musi być lekkie i dźwięczne, na przykład jak jawor falisty. Im dłużej dojrzewa tym lepiej – tłumaczyła skrzypaczka. Każdy przedszkolak mógł spróbować swych sił zagrać na skrzypkach i odkryć swój muzyczny talent. Muzyka płynąca z instrumentu wprowadziła wszystkich we wspaniały nastrój.